Коли потрібні ортопедичні устілки для дітей та як їх вибрати

Найздоровіші ніжки у тих дітей, які часто гуляють босоніж та багато рухаються. Але у дитячому віці також є ризик деформації або неправильного розвитку кісток та суглобів. Щоб уникнути проблем, постійно слідкуйте за станом здоров’я малюка та вчасно приходьте на прийом до ортопеда.

Коли дитині потрібні ортопедичні устілки

Консультація лікаря потрібна терміново, якщо ви помічаєте у дитини такі проблеми:
• ніжки швидко втомлюються
• дитина скаржиться на біль та важкість в ногах
• набрякають щиколотки
• дитина незграбно ходить та човгає
• підошва взуття нерівномірно стоптується

Такі симптоми можуть свідчити про плоскостопість, вальгусну, варусну або Х-подібну деформацію.

Ортопедичні устілки потрібні дитині лише коли дійсно є проблема. Призначити їх може лише ортопед після огляду та діагностики. В інших випадках рекомендуємо купувати звичайне якісне взуття, що відповідає будові стопи, з пружною підошвою, підтримкою п’ятки та стійким супінатором.

Як вибрати ортопедичні устілки для дітей

Найефективніші ортопедичні устілки – це ті, що зроблені на замовлення. Їх виготовляють відповідно до комп’ютерної моделі стопи. Індивідуальні ортези повністю повторюють форму саме вашої ноги та лікують саме ваше захворювання.

Вид ортопедичних устілок для дітей залежить від проблеми, яку потрібно вирішити:
• профілактичні устілки зменшують ризик деформації стопи, виготовлені з м’якого пружного матеріалу;
• коригуючі устілки виготовляють спеціально для боротьби з конкретною проблемою: щоб вилікувати вальгусну деформацію та плоскостопість, потрібні моделі з високими бортиками та заглибинами для п’ят, при Х-подібній деформації виготовляють устілки, в яких внутрішня частина товща, ніж зовнішня.

Дитячі ортопедичні устілки зазвичай виготовляють із поглибленням в області п’яти та підтримкою склепіння стопи, частіше повздовжнього. Основу супінатора роблять з напівтвердого еластичного матеріалу. Іноді для дітей виготовляють напівустілки, що залишають зону під пальцями вільною.

Ортези виготовляють чітко за розміром ноги: купити устілки “на виріст” не вийде. Їх доведеться замінити, коли нога підросте. Ортези легко вставити у будь-яке взуття: вони не займають багато місця та не заважають при ходьбі.
Якщо лікар призначив вам ортопедичні устілки, важливо, щоб дитина ходила в них якомога більше. Краще, якщо ортези використовуються в кожній парі взуття: для дому, для вулиці, для дитсадка тощо.

4 поради для здорових ніжок:
1. Не підганяйте дитину в розвитку: не намагайтеся поставити її на ніжки раніше, ніж вона сама захоче.
2. Заохочуйте рухливі ігри та прогулянки пішки.
3. Дозволяйте дитині ходити босоніж по гальці, піску, траві.
4. Якщо немає можливості ходити по природних матеріалах – робіть вправи на спеціальному ортопедичному килимку.

Замовте індивідуальні ортопедичні устілки в Сучасній ортопедичній майстерні ORTHO

Щоб замовити індивідуальні ортопедичні устілки для дітей в Сумах, запишіться на прийом до ортопеда. Ми виготовляємо ортези лише за призначенням лікаря. Лікар зробить 3D-сканування стопи, проведе огляд та визначить, чи потрібні вам устілки.

No votes yet.
Please wait...

Ольга Залога